ពត៌មាន ឯកអគ្គរដ្ឋទូតតៃវ៉ាន់ប្រចាំវ៉ាទីកង់ បញ្ជាក់ពីភាពជាដៃគូក្នុងសប្បុរសធម៌ និងសន្តិភាព ឯកអគ្គរដ្ឋទូតតៃវ៉ាន់ប្រចាំសន្តអាសនៈ ឬបុរីវ៉ាទីកង់គឺ លោក ម៉ាសូវ លី (Matthew Lee )បានសង្កត់ធ្ងន់ពីសារៈសំខាន់នៃភាពជាដៃគូរវាងវ៉ាទីកង់-តៃវ៉ាន់ ជាពិសេសក្នុងការលើកកម្ពស់សន្តិភាព និងសេរីភាពសាសនា នៅក្នុងបទសម្ភាសន៍ថ្មីៗនេះជាមួយ ទីភ្នាក់ងារព័ត៌មានកាតូលិក ។
វិចារណកថា សង្ឃឹមថា កម្ពុជានិងប្រទេសជិតខាងនឹងកាត់បន្ថយអរិយភាពរវាងគ្នានឹងគ្នា ជំនួបទល់មុខគ្នារវាងមេដឹកនាំកម្ពុជានិងប្រទេសជិតខាង បានជួបគ្នាជាបន្តបន្ទាប់នៅក្រៅកិច្ចប្រជុំកំពូល អាស៊ាននៅឡាវកាលពីពេលថ្មីៗនេះ ដូច្នេះសង្ឃឹមថាទំនាក់ទំនងរវាងប្រទេសទាំង៤នឹងកាន់តែប្រសើរ ហើយមានតែផលប្រយោជន៍ជាតិនិងប្រជាជនដោយស្មើភាពគ្នា ។
ពត៌មាន រដ្ឋផ្លរីដា៖ ការធ្វើវិសោធនកម្មគាំទ្រការរំលូតកូនត្រៀមអាចនឹងបរាជ័យ ការស្ទង់មតិថ្មីបង្ហាញថាការធ្វើវិសោធនកម្មការលើច្បាប់រំលូតកូននៅរដ្ឋផ្លរីដាទំនងជានឹងបរាជ័យ ។ នេះបើតាមសេចក្តីរាយការណ៍របស់ ទីភ្នាក់ងារព័ត៌មានកាតូលិក ។
ពត៌មាន មីស៊ីលអ៊ីស្រាអែលបំផ្លាញព្រះវិហារកាតូលិកនៅលីបង់ ទីភ្នាក់ងារព័ត៌មានកាតូលិកបានរាយការណ៍ថា មីស៊ីលដែលបាញ់ដោយកងកម្លាំងយោធាអ៊ីស្រាអែល បានបាញចំនិងបំផ្លាញព្រះវិហាកាតូលិកមួយកន្លែងនៅលីបង់ ។
ពត៌មាន ក្រុមជេស្វីតគាំទ្រព្រឹត្តិការណ៍ក្រុមអ្នកស្រលាញ់ភេទដូចគ្នាដែលបានរៀបចំនៅទីក្រុងរ៉ូម លោក ជូហេន វេឆូរ៉េន ( Johan Verschueren ) អ្នកតំណាងក្រុមជេស្វិត បានបង្ហាញការគាំទ្ររបស់លោកចំពោះព្រឹត្តិការណ៍ «ក្រុមអ្នកស្រលាញ់ភេទដូចគ្នាកាតូលិក» ដែលបានរៀបចំកាលពីពេលថ្មីៗនេះ។
ពត៌មាន សម្តេចប៉ាប ជំរុញឱ្យគូស្វាមីភរិយា បើកចំហចំពោះជីវិត សម្តេចប៉ាបហ្រ្វង់ស៊ីស្កូបានស្នើឲ្យស្វាមីភរិយាកាតូលិកទាំងអស់ឲ្យបើកចំហរអំពីការស្រលាញ់ និងបានជំរុញពួកគេយកចិត្តទុកដាក់នៅលើការសន្ទនាដោយបើកចំហរ។
ពត៌មាន ព្រឹត្តិការណ៍ «រត់ដើម្បីក្មេងស្រី និងដើម្បីទាំងអស់គ្នា» នឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី២០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ ព្រឹត្តិការណ៍ «រត់ដើម្បីក្មេងស្រី និងដើម្បីទាំងអស់គ្នា» នឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី២០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤
ពត៌មាន ក្រសួងសុខាភិបាលអំពាវនាវឲ្យអាណាព្យាបាលយកចិត្តទុកដាក់លើសុខភាពភ្នែករបស់កុមារ ក្រសួងសុខាភិបាលអំពាវនាវឲ្យអាណាព្យាបាលយកចិត្តទុកដាក់លើសុខភាពភ្នែករបស់កុមារ
ពត៌មាន «បវរកញ្ញា»ជាង៧០ប្រទេសនឹងមកកម្ពុជា ប្រកួតបវរកញ្ញាភពផែនដីអន្តរជាតិ ឆ្នាំ២០២៤ នៅខែក្រោយ «បវរកញ្ញា»ជាង៧០ប្រទេសនឹងមកកម្ពុជា ប្រកួតបវរកញ្ញាភពផែនដីអន្តរជាតិ ឆ្នាំ២០២៤ នៅខែក្រោយ
ពត៌មាន គន្លឹះរក្សាសុខភាពផ្លូវចិត្តក្នុងកន្លែងធ្វើការងារ អង្គការសុខភាពពិភពលោកបានចេញនូវគន្លឹះកាត់បន្ថយភាពតានតឹងមួយចំនួនដូចជា
អាហារូបករណ៍សម្រាប់ស្រ្តី អាស៊ាន-ចក្រភពអង់គ្លេស ក្នុងវិស័យ STEM ដើម្បីសិក្សានៅចក្រភពអង់គ្លេស ឥឡូវនេះបើកទទួលអ្នកដាក់ពាក្យ
កម្ពុជាបង្ហាញជំហរ បោសសម្អាតការឆបោកតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យាឱ្យអស់ពីកម្ពុជា ជូនដល់តំណាងអង្គទូតបរទេសចំនួន២៦ និងតំណាងសហភាពអឺរ៉ុប នៅកម្ពុជា